Galeria

REGULAMIN                TRASA               INFORMACJE ORGANIZACYJNE               ŚWIADECTWA               GALERIA


III Pielgrzymka “Bydgoski Józef Rowerem na Jasną Górę”

29 czerwca – 4 lipca 2020 r. 

 

 

Jeszcze w połowie czerwca nasza pielgrzymka była pod znakiem zapytania – czy uda się zorganizować ją w takim wymiarze, aby spełniała wszystkie obostrzenia sanitarne oraz była bezpieczna dla nas wszystkich. Udało się stworzyć nowy wymiar pielgrzymki „Bydgoski Józef Rowerem na Jasną Górę”, który spełnił wszystkie wymagania, a także pozwolił nam przeżyć ten święty czas.

Z naszej rodziny pielgrzymkowej stworzyliśmy trzy podgrupy. Pierwsza z nich jechała rowerami całą trasę z Bydgoszczy do Częstochowy. Na jej czele jechał Ksiądz Proboszcz, a do niego dołączyło czterech panów z parafialnego Bractwa Świętego Józefa. Przemierzali szosy i polne drogi, zatrzymując się na noclegi w Pakości, Licheniu Starym, Stawie oraz Dylowie Szlacheckim. Po drodze odwiedzili również Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu.

  

Druga grupa składała się z pielgrzymów, którzy przez cztery pierwsze dni pielgrzymki spotykali się na porannych Mszach Świętych w naszej parafii, a po nich wyruszali do sanktuariów położonych niedaleko Bydgoszczy. Pierwszego dnia odwiedzili Sanktuarium MB Królowej Krajny w Byszewie, drugiego Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na bydgoskich Piaskach, a trzeciego Sanktuarium Matki Bożej, Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu. Czwartego dnia pochyliliśmy się nad tajemnicą Krzyża Świętego i odwiedziliśmy Kalwarię Pakoską.

 

Była również trzecia grupa, składająca się z pielgrzymów naszej grupy, mieszkających na terenie diecezji pelplińskiej. Odwiedzili oni Sanktuaria Maryjne w Lubiszewie, Gorzędzieju, Pelplinie oraz Mątowach Wielkich.

 

 

Piątego dnia grupa bydgoska i pelplińska dojechały samochodami do Białej – niewielkiej miejscowości niedaleko Częstochowy. Jednym z najpiękniejszych chwil całej pielgrzymki była Msza Święta, w której wzięli udział pielgrzymi ze wszystkich grup. Była to Eucharystia Jedności – rozpoczęliśmy ją jako trzy grupy, a wychodziliśmy z niej jako jedna.

Po Mszy Świętej ruszyliśmy jedną grupą na Jasną Górę, gdzie przed tronem naszej Matki przedstawiliśmy wszystkie intencje, z jakimi pielgrzymowaliśmy. O 21:00 wzięliśmy udział w Apelu Jasnogórskim, a w sobotni poranek mieliśmy wspólną Mszę Świętą przed obliczem Maryi Jasnogórskiej. Po niej przygotowaliśmy się do wyjazdu oraz ruszyliśmy w drogę do Bydgoszczy – bogatsi o doświadczenia tej bez wątpienia wyjątkowej pielgrzymki.

 

 

II Pielgrzymka “Bydgoski Józef Rowerem na Jasną Górę”

1-5 lipca 2019 r.

Zdjęcia

(kliknij w zdjęcie, aby wyświetlić kolejne) 

 

 

Spotkanie popielgrzymkowe – 15 września 2019r.

(kliknij w zdjęcie, aby wyświetlić kolejne) 

 

I Pielgrzymka “Bydgoski Józef Rowerem na Jasną Górę”

2-6 lipca 2018 r. 

(kliknij w zdjęcie, aby wyświetlić kolejne)