Galeria

Uroczyste włączenie naszej Parafii do Apostolstwa Pokoju

22 marca 2022 r. odbyła się uroczysta Msza św., sprawowana przez ks. Bpa Krzysztofa Włodarczyka, podczas której nasza Parafia została włączona do apostolstwa adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju na świecie, jako jedna z gwiazd na płaszczu Maryi, Królowej Pokoju.Apostolstwo to będziemy realizować poprzez adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie, w godzinach od 17:00 – 18:00, zakończonej Modlitwą o Pokój na świecie oraz w naszych sercach.

 

 

 

Parafialny Koncert Kolęd – 31 stycznia 2021 r. 

Zwieńczeniem okresu spotkań duszpasterskich w naszej Parafii był Parafialny Koncert Kolęd, gdzie wspolnoty muzyczne parafii – Chór Parafialny św. Józefa oraz zespół młodzieżowy wraz z Przyjaciółmi przygotowali kilkanaście najbardziej znanych i lubianych kolęd. Nie zabrakło również piosenek świątecznych, takich jak chociażby Mario, czy Ty wiesz. 

Koncert zakończyliśmy jedna z najpiękniejszych piosenek, nawiązujących do głębi tajemnicy Bożego Narodzenia, jakim jest pokój w naszych sercach oraz między sobą – Znak Pokoju. 

Pielgrzymka Rodzin – 5 września 2020 r 

5 września o godz 15/00 z różańcem w dłoniach razem z rodzinami i małżeństwami naszej parafii wyruszyliśmy ulicami Bydgoszczy wzdłuż Brdy, aby skończyć swoją wędrówkę w katedrze – Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości i tam w sercu diecezji zawierzyć Jej Matczynej opiece nasze rodziny. Troska o rodzinę jest główna troską o fundament najgłębszych relacji międzyludzkich, których Kościół strzeże od początku swojej misji ewangelizacyjnej. Mamy wielka nadzieje, ze ta pielgrzymka zaowocuje powstaniem w parafii duszpasterstwa rodzin św. Józefa.

Pierwszy Parafialny Rodzinny Koncert Kolęd

Pierwszy Parafialny, Rodzinny Konkurs Kolęd już za nami! Mieliśmy okazję posłuchać kolęd z wielu zakątków świata w wykonaniu rodzin z naszej parafii, wspólnie zaśpiewać najpiękniejsze z nich, a także wysłuchać krótkiego koncertu naszego Chóru Świętego Józefa. Spośród uczestników konkursu zostały wyłonione wyróżnione rodziny, a także pierwsze trzy miejsca. Wszystkie rodziny otrzymały także dyplomy uczestnictwa i nagrody, ufundowane przez firmę Stara Mydlarnia. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wyjątkowego wydarzenia:

 

Parafialne spotkanie opłatkowe – 6 stycznia 2020

W Uroczystość Objawienia Pańskiego miało miejsce parafialne spotkanie opłatkowe, na które zaproszone były wszystkie wspólnoty naszej parafii. Rozpoczęło się ono krótkim koncertem kolęd Chóru Św. Józefa. Następnie głos zabrał Proboszcz parafii – ks. Bogusław Konieczka, składając serdeczne życzenia oraz wygłaszając krótkie słowo, w którym zachęcał wszystkich do współtworzenia Parafii. Dziękował również za dotychczasowe zaangażowanie.

Wszyscy mieli okazję podzielić się opłatkiem oraz złożyć sobie świąteczne życzenia. Ostatnim, ale równie miłym punktem spotkania była wspólnota stołu przy pysznych ciastach, przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół Spożywczych.

 

Bydgoski Józef na Rowerem na Jasną Górę

 

Cmentarz

Kościół

Peregrynacja