Ogłoszenia

UWAGA!!!

W związku z wprowadzeniem obostrzeń mające na celu walkę z epidemią koronawirusa oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 24 marca br., które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 2 osób, a uczestników Mszy św. do 5 osób, prosimy o zastosowanie się do tego zalecenia.Msze św. odprawiane będą o wyznaczonych godzinach zgodnie z zamówionymi intencjami. Prosimy, aby we Mszy św. w kościele uczestniczyli tylko zamawiający intencję /nie więcej niż 5 osób/.

Informujemy, że od niedzieli 29 marca będzie możliwość oglądania transmisji online niedzielnej Mszy Świętej z naszego kościoła. Transmitowana będzie przez ten czas Msza Święta o godzinie 9.00 za pośrednictwem systemu Facebook. Aby móc oglądać transmisję na żywo z naszej parafii należy wejść na stronę parafii na Facebooku. W tym celu trzeba:

 1. W przypadku osób zalogowanych wpisać hasło Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Bydgoszczy w pole wyszukiwania które znajduje się na górze strony.
 2. W przypadku użytkowników niezalogowanych należy w wyszukiwarkę Google wpisać hasło Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Bydgoszczy Facebook. Pierwsze wyszukiwanie powinno nas skierować na stronę parafii, na której będzie się znajdowała transmisja.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI

 1. Odwołujemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 2. Następna niedziela Wielkiego Postu będzie Niedzielą Palmową, rozpoczynająca Wielki Tydzień.
 3. Przykazania kościelne nakazują raz w roku przestąpić do spo­wiedzi św. i przyjąć komunię św. w okresie wielkanocnym. Konferencja Episkopatu Polski ustaliła, że okres, w którym obowiązuje to przykazanie, obejmuje czas od  Środy Popielcowej (26.02.2020) do Niedzieli Trójcy Świętej (7.06.2020).
 4. W dni powszednie od godz.17.00 do godz. 18.00 będzie w naszej świątyni wystawiony Najświętszy Sakrament, w tym czasie będzie okazja do przystąpienia do sakramentu pokuty i przyjęcia komunia św.
 5. W środę po Mszy św. wieczornej, nowenna do św. Józefa.
 6. W czwartek przypada – pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.30 modlitwa różańcowa i Mszy św. w intencji nowych powołań kapłańskich.
 7. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św., o godz. 18.00 nabożeństwo do NSPJ i wieczorna Msza św.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.30 różaniec św. w intencji nawrócenia grzeszników, następnie Msza św. ku czci Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 9. W związku z zaistniałą sytuacją odwołujemy wizytę u chorych w pierwszą sobotę miesiąca, jesteśmy do dyspozycji na każde wezwanie.
 10. Przy obrazie Matki Bożej Częstochowskiej wystawiona jest skarbonka na ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 11. Składamy wszystkim parafianom podziękowanie za pomoc, życzliwość i wszelkie złożone ofiary. W sposób szczególny dziękujemy tym, których nie ma na niedzielnej Mszy św., a swoimi wpłatami na konto parafialne, wspierają utrzymanie parafii.

 

 

DYSPENSA OD UCZESTNICTWA
WE MSZY ŚW. NIEDZIELNEJ

 Mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia, biskup Jan Tyrawa udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie Biskup zachęca, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęca też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

Gdzie można zobaczyć niedzielne msze święte w ogólnodostępnych kanałach telewizji naziemnej? Oto Lista:

 • 7:00 TVP 1 – z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach
 • 7:00 TVP Info – Dla niesłyszących z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach
 • 7:00 TV Republika – z parafii pod wezwaniem Świętego Augustyna w Warszawie
 • 9:00 TVP 3 Opole
 • 9:30 TV TRWAM – z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
 • 10:00 TVP 3 Lublin
 • 10:00 TVP 3 Bydgoszcz
 • 10:55 TVP 1 – z Jasnej Góry
 • 12:00 TVP 1 (Anioł Pański)
 • 13:00 TVP Polonia -z kościoła pw. św. Joachima w Sosnowcu

Msze święte będą również transmitowane przez dwa kanały informacyjne. Gdzie oglądać transmisje? Oto lista:

 • 9:00 Polsat News
 • 11:00 TVN 24

Msze święte w Radiu. Gdzie można posłuchać?

Transmisje będzie można też posłuchać na antenie radia. Dla osób, które nie będą mogły skorzystać z transmisji wideo w internecie czy w telewizji, transmisja radiowa będzie idealnym rozwiązaniem.

Gdzie można będzie posłuchać transmisji z mszy świętych? Oto lista:

 • 9:00 Polskie Radio Program 1
 • 9:00 Radio Maryja
 • 10:00 Katolickie Radio Podlasie