Ogłoszenia

Przeżywając najświętszy czas naszego odkupienia i radując się niezgłębioną miłością Zbawcy do całego rodzaju ludzkiego, składam wszystkim parafianom, gościom i sympatykom naszego kościoła, z głębi serca płynące najserdeczniejsze życzenia. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza Was dobrym zdrowiem, radością i siłą do podejmowania stających każdego dnia nowych zadań; niech umacnia wiarę, nadzieję i miłość, których tak bardzo potrzebuje współczesny świat; niech wreszcie w znaku pustego grobu napełnia pokojem i pewnością, że właśnie do Niego należy ostateczne zwycięstwo nad śmiercią i mrokami zła.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie świątyni na święta, przygotowanie ciemnicy, grobu, oprawę liturgiczną i muzyczną Triduum Paschalnego.
 2. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych Msze św. jak w każdą niedzielę, ofiary z tacy przeznaczone na uczelnie katolickie.
 3. Ze względu na oktawę wielkanocną w piątek nie obowiązuje post.
 4. We wtorek biuro parafialne będzie czynne po południu od godz. 16.00 do 17.00.
 5. Hospicjum im. Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy prosi o wsparcie akcji Pola Nadziei. Celem akcji jest zakup płuczko-dezynfekatora, uzupełnienie i wymiana zużytego sprzętu medycznego, sprzętu rehabilitacyjnego oraz pomocniczych środków medycznych. Zbiórkę przed naszym kościołem przeprowadzą wolontariusze Hospicjum w następną niedzielę    po każdej Mszy św.
 6. Rekolekcje dla ludzi pracy, przedsiębiorców i rzemieślników miasta Bydgoszczy odbędą się w naszym kościele od poniedziałku 29 kwietnia, a zakończą się Uroczystą Sumą Odpustową 1 maja  o godz. 18.00.  Nauki będą się odbywać w czasie Mszy św. o godz. 18.00. Rekolekcje pod hasłem : „Ojczyzna, Kościół, Rodzina pod opieką św. Józefa Rzemieślnika”, głosić będzie ks. Grzegorz Nowak – kanclerz kurii bydgoskiej. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach.
 7. Bydgoski św. Józef rowerem na Jasną Górę, to hasło naszej drugiej parafialnej rowerowej pielgrzymki do Częstochowy. Szczegóły na stronie internetowej, w zakładce pielgrzymka rowerowa.

  APEL
  PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
  PO POŻARZE KATEDRY NOTRE-DAME W PARYŻU

   

   

  Ludzie na całym świecie z przerażeniem obserwowali zatrważający obraz płonącej katedry Notre-Dame w Paryżu.

  Przez wiele godzin ważyły się losy serca Paryża, serca Francji i serca Europy. Poważnie zniszczona, ale ocalona paryska katedra, zjednoczyła w bólu i smutku miliony ludzi na całym świecie. Dziś jednoczy także nas, Polaków, w inicjatywa wsparcia odbudowy katedry Notre-Dame, rozumianej nie tylko jako symbol bezcennego dziedzictwa kulturowego Europy, ale również jako symbol chrześcijańskich wartości.

  Zwracam się więc najpierw do wszystkich Polaków z apelem o pomoc materialną w odbudowie katedry, którą przekażemy za pośrednictwem akcji sms-owej oraz przez dobrowolne wpłaty na konto Caritas Polska, począwszy od Wielkiej Środy.

  Zwracam się również do wszystkich ochrzczonych, zwłaszcza do tych, którzy w ostatnich latach zapomnieli o swoim chrześcijańskim powołaniu, aby na nowo odkryli Chrystusa i stali się Jego odważnymi świadkami.

  W paschalnym czasie przechodzenia z Chrystusem ze smutku do radości, z rozpaczy do nadziei, ze śmierci do życia, z serca błogosławię,

  STANISŁAW GĄDECKI
  Arcybiskup Metropolita Poznański
  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
  Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

  Od Wielkiej Środy, 17 kwietnia, dobrowolnych wpłat można dokonywać na konto Caritas Polska  77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem ODBUDOWA oraz wysyłając SMS na nr 72052 o treści ODBUDOWA (koszt 2,46 z VAT).

                                    

   

   

 1.