Ogłoszenia

Niedziela  Trójcy Świętej – 04.06.2023

 1. Dziś przeżywamy niedzielę Trójcy Przenajświętszej, jest to zarazem niedziela, która kończy okres spowiedzi św. wielkanocnej.
 2. Nabożeństwa czerwcowe, odprawiamy każdego dni o godz. 17.50.
 3. Na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy  od poniedziałku do piątku od godz. 17.00 do 18.00.
 4. W środę nabożeństwo czerwcowe poprzedzi nowenna do św. Józefa, kartki z intencjami do św. Józefa można wrzucać do wystawionej skrzynki. Jest to pierwsza środa miesiąca, dlatego wieczorem o godz. 18.00, będzie odprawiana Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Józefa. Intencje można wrzucać do wystawionej skrzynki.
 5. W  czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało, w naszej parafii Msze św. o godz. 7.00, 9.00, po której wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy, ulicami naszej parafii, po zakończonej procesji zostanie odprawiona Msza św. oraz wieczorem o godz. 18.00.
 6. Ksiądz Biskup, na piątek 9 czerwca udziela dyspensy od zachowania charakteru pokutnego, w tym od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.
 7. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów w czasie procesji Bożego Ciała jak i w czasie oktawy Bożego Ciała. Bardzo prosimy o kwiaty dla dziewczynek sypiącym kwiaty, które można przynosić do zakrystii.
 8. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy, o zaangażowanie się w utworzenie odpowiedniej oprawy procesji, udekorowanie trasy procesji, naszych domów i okien.
 9. W czasie oktawy Bożego Ciała, procesje eucharystyczne po nabożeństwie czerwcowym o godz. 17.45 w dni powszednie, w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.
 10. Bardzo prosimy od uroczystości Bożego Ciała do zakończenia oktawy Bożego Ciała nie parkować samochodów wokół kościoła. Będzie otwarty parking przy budynku Caritas, w tym czasie można z niego korzystać.
 11. W niedzielę 11 czerwca zapraszamy na Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny, który wyruszy o g.14.00 ze Starego Rynku, po Mszy św. odprawionej o g.12.30 w katedrze.
 12. Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii. Dziękujemy za ofiary przelane na konto naszej parafii, składane do skarbony i na tacę w kościele. Za wszystkich ofiarodawców modlimy się w każdą środę w czasie nowenny.