Ogłoszenia

 1. Dziś przeżywamy niedzielę Trójcy św., jest to zarazem niedziela, która kończy okres spowiedzi św. wielkanocnej.
 2. Dziś w czasie Mszy św. o godz. 10.30, będziemy dziękować Panu Bogu za otrzymane łaski w kończącym się roku szkolny przez dzieci i młodzież.
 3. Próba chóru odbędzie się w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej. Bardzo serdecznie zapraszamy. 
 4. W środę zakończenie roku szkolnego, wszystkim udającym się na wakacje życzymy udanego wypoczynku. Pamiętajmy w czasie wakacji o praktykach religijnych, a przed wszystkim o niedzielnej Mszy św.
 5. W środę Msza św. wieczorna o godz. 18.00 z Uroczystości Bożego Ciała.
 6. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało, Msze św. o godzinie 7.00, 9.00 i zaraz po zakończonej procesji oraz o godz.18.00. Po Mszy św. o godz. 09.00 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. Uczestnictwo w procesji nie zwalnia z obowiązku uczestnictwa we Mszy św.
 7. Bardzo prosimy o zaangażowanie się w utworzenie odpowiedniej oprawy procesji, przygotowanie ołtarzy, udekorowanie trasy procesji, okien, domów.
 8. Prosimy o przygotowanie ołtarzy według tradycyjnego zwyczaju.
 9. Przez całą oktawę Bożego Ciała codziennie procesja po wieczornej Mszy św., w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.
 10. Biskup Jan Tyrawa zaprasza na wykład hab. Janusza Sytnika-Czetwertyńskiego, pod tytułem: „Problem dowodu na istnienie Boga”. Spotkanie odbędzie się 18 czerwca (wtorek) o godz. 19.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy.
 11. Caritas Diecezji Bydgoskiej organizuje letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży. W tym roku odbędą się dwa turnusy kolonijne dla  dzieci ze szkół podstawowych (po 3 klasie) i gimnazjum w Ośrodku Kolonijno – Wczasowym „Posejdon” w Stegnie  nad morzem. Zapisy w biurze projektów Caritas Diecezji Bydgoskiej  Grodzka 22.
 12. Zapytanie ofertowe na wykonanie remontu elewacji wieży (kompletne zapytanie załączam również w niniejszej wiadomości). Zapytanie dostępne jest pod linkiem : https://zamowieniarpo.kujawsko-pomorskie.pl/ogloszenia/ad/zapytanie-ofertowe-dotyczace-wykonania-i-etapu-prac-remontowo-konserwatorskich-elewacji-wiezy-kosciola-pw-sw-jozefa-rzemieslnika-w-bydgoszczy,1039 Do 11 czerwca wykonawcy mają możliwość zadawania pytań związanych z zapytaniem.Oferty mogą być składane do 19 czerwca do godz. 17:00.