Ogłoszenia

  1. Dziś przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym, trwają wakacje pamiętajmy o praktykach religijnych, a w szczególności o niedzielnej Mszy św.
  2. Przypominamy, że codziennie rano o godz. 7.30 i wieczorem o godz. 17.30 w naszej świątyni odmawiamy różaniec św. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tej modlitwie.
  3. W sobotę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. święcenie ziół i kwiatów. Przypominamy, że jest to święto nakazane, tzn. każdy katolik ma obowiązek uczestnictwa we Mszy św.
  4. W duchowej łączności z pątnikami zdążającymi na Jasną Górę z różnych części Polski, wdzięczni Panu Bogu i Maryi Królowej Polski za 100-lecie zwycięskiej bitwy warszawskiej zapraszamy na XXXI Pielgrzymkę Maksymiliańską w intencji otrzeźwienia Narodu. Rozpoczęcie w kościele Najśw. Serca P. Jezusa na Pl. Piastowskim, w piątek, 14.08. o godz. 15:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, po czym wymarsz do kościoła św. Maksymiliana na Osowej Górze i tam Msza Święta odpustowa o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy!
  5. W Setną Rocznicę Cudu nad Wisłą zapraszamy do modlitwy o Cud nad Brdą mężczyzn podczas Procesji w ciszy za Najświętszym Sakramentem z Kościoła Ojców Jezuitów przy Placu Kościeleckich dnia 15.08 o godz. 20.00 oraz podczas Procesji kobiet z Kościoła Ojców Kapucynów także dnia 15.08 o 20.00. Obie procesje spotkają się na Starym Rynku, odśpiewają Bogurodzicę i razem udadzą się na nabożeństwo do Katedry. Na procesje zabieramy maseczki.