Ogłoszenia

  1. W dzisiejszą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wstępujący do nieba Chrystus nadal pozostaje wśród nas przez swoje słowo i sakramenty święte, szczególnie przez sakrament Eucharystii.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  3. Ojciec Święty Franciszek, przyjął rezygnację biskupa Jana Tyrawy z posługi biskupa bydgoskiego. Mianował administratora apostolskiego diecezji bydgoskiej w osobie biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla. Naszą modlitwą wspierajmy bp Jana oraz bp Wiesława, módlmy się również w intencji przyszłego biskupa bydgoskiego.
  4. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30., serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych.
  5. W środę nabożeństwo majowe poprzedzi nowenna do św. Józefa, kartki z intencjami do św. Józefa można wrzucać do wystawionej skrzynki.
  6. Dzień Matki jest wyjątkowym dniem w którym nasze serca zwracają się w stronę Matki i z wdzięcznością dziękują Bogu za dar życia. Doskonale wiemy, że każda mama potrzebuje naszych dobrych dłoni ale i naszej duchowej opieki. Razem z służbą liturgiczną chcemy was zaprosić do podjęcia piękniej inicjatywy – „dziesiątka różańca za Mamę”, po każdej Mszy św. liturgiczna służba ołtarza będzie rozprowadzała dziesiątki różańca. Dochodem z tej akacji będzie, cegiełka na wakacyjny wyjazd naszych ministrantów i lektorów.
  7. Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej, trudnej sytuacji. Dziękujemy za ofiary przelane na konto naszej parafii, składane do skarbony i na tacę w kościele.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, przy wyjściu z kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki.