Ogłoszenia

I Niedziela Adwentu – 27. 11 .2022

  1. Dzisiejsza niedziela jest I Niedzielą Adwentu i nowego roku liturgicznego pod hasłem „Wierzę w Chrystusowy Kościół”. W czasie adwentu odprawiane będą Msze św.- roratnie. Roraty dla dorosłych w poniedziałku, wtorek, czwartek i piątek rano o godz. 8.00, roraty z udziałem dzieci będą odprawiane wieczorem w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 18.00. Dzieci przychodzą na roraty z lampionami i serduszkami, na których wpisują wykonane dobre uczynki.
  2. Rozpoczynamy Adwent, a wraz z nim przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku chcemy was zaprosić do włączenia się w akcje – Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Po każdej Mszy Świętej młodzież z naszej parafii będzie rozprowadzała świece wigilijne duże świece w cenie 18 zł, małe w cenie 10 zł., oraz opłatki z których zebranych środków będzie przeznaczona na dofinansowanie wyjazdu młodych na ŚDM. 
  3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 8.00, po Mszy św. wieczornej nowenna do św. Józefa, intencje do św. Józefa można wrzucać do wystawionej skrzynki z napisem „Prośby do św. Józefa”.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, gorąco zachęcam do wspólnej modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Różaniec św. w intencji nowych powołań o godz. 17.30. Po Mszy św. spotkanie dla Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich.
  5. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. , o godz. 18.00 zakończenie adoracji i wieczorna Msza św.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.30 różaniec św. w intencji nawrócenia grzeszników, następnie Msza św. ku czci Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy św. spotkanie dla Wspólnoty Żywego Różańca.
  7. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz odwiedzi chorych w piątek od godz. 9.00, Ks. Łukasz w sobotę od godz. 9.00.
  8. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 10.30, poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do pierwszej komunii św.
  9. Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii. Dziękujemy za ofiary przelane na konto, składane do skarbony i na tacę w kościele. Za wszystkich ofiarodawców modlimy się w każdą środę, w czasie nowenny do św. Józefa.