Sakramenty święte

Chrzest święty udzielany jest w każdą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 12.00 oraz w sytuacjach nadzwyczajnych w innych terminach. Zgłaszamy chrzest w kancelarii parafialnej, przynosząc akt urodzenia dziecka. Rodzice chrzestni przynoszą ze swoich parafii zaświadczenie, że są wierzącymi i praktykującymi katolikami.

Sakramentu Bierzmowania, udziela Ksiądz Biskup raz w roku młodzieży klas trzecich gimnazjum. Młodzież przygotowuje się do jego przyjęcia w cyklu dwuletnim druga i trzecia klasa gimnazjum. Równolegle w szkole podczas katechezy i w parafii podczas katechez parafialnych.

Komunia św. jest udzielana w naszej parafii co roku w II niedzielę maja. Dzieci przygotowują się do Komunii św. równolegle w szkole i w parafii spotykając się z księdzem we wcześniej ustalonych terminach.

Sakramentu Pokuty można skorzystać codziennie 30 minut przed każdą Mszą św., oraz w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00. Do sakramentu przygotowujemy się poprzez rachunek sumienia i modlitwę przed spowiedzią.

Sakrament chorych udzielany podczas liturgii w Dniu Chorych i w Tygodniu Miłosierdzia oraz na każde wezwanie chorego. Na przyjęcie kapłana przygotowujemy stół przykryty białym obrusem, świece, wodę święconą, odrobinę waty oraz na talerzyku kawałek chleba i sól. Co miesiąc kapłan odwiedza chorych, którzy sobie tego życzą w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 9.00

Sakrament Małżeństwa narzeczeni po wcześniejszym uzgodnieniu terminu, zgłaszają się do kancelarii parafialnej na 3 miesiące przed planowanym sakramentem. Przynoszą z sobą dowód osobisty, aktualną metrykę chrztu, zaświadczenie o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego oraz dokumenty z Urzędu Stanu Cywilnego.

Sakrament Kapłaństwa w intencji nowych powołań modlimy się w każdy pierwszy czwartek miesiąca w czasie Mszy św. o godz. 18.00.